Notatka prasowa 1/2014


epl-logoKońcowa konferencja EcoPaperLoop w Krakowie:
Poprawa jakości wyrobów papierniczych poddawanych recyklingowi


 

Papier jest najbardziej zrównoważonym z surowców – jego zbiórka oraz recykling nie stanowią dużego problemu. Istnieją jednak znaczne różnice w poziomach recyklingu papieru w krajach europejskich. Różny jest też poziom wiedzy dotyczącej projektowania produktów łatwych do recyklingu takich jak produkty zadrukowane i opakowania.

„Jeszcze tu wrócę”, mówi gazeta

Tak zwana makulatura nie jest w rzeczywistości odpadem. Niesprzedane gazety, czasopisma oraz inne produkty z papieru wolne od czynników zanieczyszczających nigdy nie zostają odpadami. Poprawa jakości wyrobów papierniczych poddawanych recyklingowi jest celem trwającego do końca 2014 projektu EcoPaperLoop. Instytucje uczestniczące w projekcie podsumują swoje osiągnięcia podczas końcowej konferencji, która odbędzie się 2 grudnia w Krakowie. Przekazywanie informacji o zaletach wyrobów papierniczych jest jednym z celów konferencji. Funkcja informacyjna samych produktów z papieru i tektury będzie jednym z ważniejszych punktów nadchodzącego spotkania. „Jeszcze tu wrócę, – mówi gazeta – żeby przynieść ci w przyszłym tygodniu nowe informacje”. „Jeszcze się spotkamy, żeby zabezpieczyć wysyłkę twojego delikatnego sprzętu elektronicznego” – mówi tekturowe pudło.

Grudniową konferencję zainauguruje prezentacja Katarzyny Godlewskiej, rzeczoznawczy Stowarzyszenia Papierników Polskich, poświęcona „Zbiórce odpadów w Polsce – problemom z jakością papieru do recyklingu”.  Kolejnym założeniem projektu EcoPaperLoop jest „Ocena możliwości recyklingu produktów z papieru i tektury.” Dr. Hans Putz z Uniwersytetu Technicznego w Darmstadt zapozna Państwa z najnowszymi metodami badawczymi oceny opakowań pod kątem zawartości substancji kleistych i  dodatków niezdolnych do recyklingu.

Konferencja odbywać się będzie w krakowskim Hotelu Galaxy. Konferencja przeznaczona jest dla wszystkich uczestników łańcucha wartości papieru, a uczestnictwo w niej jest nieodpłatne. Więcej informacji, pełen program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej EcoPaperLoop.  

Projekt EcoPaperLoop jest współfinansowany z funduszu Unii Europejskiej/Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz partnerów lokalnych.

6 listopada 2014

EcoPaperLoop
Public Relations


Links:

(button)This press release for download

Notatka prasowa 1/2012


epl-logo EcoPaperLoop Home


If you have any questions, do not hesitate to contact us!